Menu
13-12-2009

Turniej Ligi LZS piłki siatkowej kobiet

13 grudnia w Hali Sportowej w Ciechocinku odbył się III Turniej Ligi Regionalnej Kobiet. Mecze toczyły się równolegle na 2 boiskach. W pierwszych dwóch niespodzianek nie było i wszystko potoczyło się zgodnie z planem. Obydwa bytońskie zespoły, bez jakichkolwiek przeszkód, pokonały swoich przeciwników po 3:0. Polonia ograła AZS PWSZ Włocławek, a Polonia II, Start Smólnik. Następnie na parkiet wyszły kolejne pary. Ziemowit kontra Lipnowiak i Ciechocinek przeciw AZS WSHE Włocławek. W meczu Ziemowita z Lipnowiakiem emocje były jedynie w pierwszym secie, wygranym przez lipnowianki. Potem osięcinianki grały już lepiej i kilejne sety padły ich łupem wgrywając całe spotkanie 3:1. Zdecydowanie więcej emocji było w meczu WSHE z Jedynką Ciechocinek. Tutaj do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. O zaciętości spotkania niech świadczy fakt, iż zakończył się on wynikiem 19:17 dla WSHE. W czasie gdy toczyła sie walka Ciechocinka z Włocławkiem, na drugim boisku rozgrywany był zaległy mecz Poloni Bytoń ze Startem Smólnik. Zawodniczki ze Smólnika walczyły dzielnie, ale z doświadczonymi i starszymi zawodniczkami III ligowej Polonii nie za wiele mogły zrobić. Polonistki pewnie wygrały 3:0 i po trzech turniejach są jedynym zespołem bez straty seta, choć prawdziwe potyczki dla Polonii zaczną sie dopiero od następnych turniejów, kiedy przyjdzie im się zmierzyć z silniejszymi rywalami. POLONIA-PWSZ 3:0, POLONIA II-START 3:0, ZIEMOWIT-LIPNOWIAK 3:1, WSHE-JEDYNKA 3:2, POLONIA-START 3:0.