Menu
10-02-2015

Sukcesy pływaków UKS "Kurort" Ciechocinek w Międzynarodowych Zawodach Pływackich ISMM Sheraton Poznan

W dniach 6-8 lutego pływacy UKS „Kurort” Ciechocinek wzięli udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich  ISMM Sheraton Poznań. W zawodach wzięło udział 7 zawodników: Oliwia Dziarska, Wiktoria Górecka, Leon Pańka, Bartosz Żuchowski, Michał Kulpa i Mikołaj Pasternacki, pod opieką trenera Tomasza Sikorskiego. W rywalizacji wzięło udział ponad 850 zawodników z ponad 100 klubów z różnych państw. Silne reprezentacje klubowe przyjechały z Niemiec, Białorusi, Ukrainy, Litwy i  Łotwy, jak również ścisła czołówka polskich pływaków. Wielu ciechocińskich pływaków pobiło swoje rekordy życiowe i zajęło czołowe miejsca w sowich wyścigach.
Filip Matusiak zajął 2 miejsce na 200 m. st klasycznym, 4 miejsce na 100 m. st. klasycznym, 5 miejsce na 50 m. st. klasycznym, 6 miejsce w finałach na 50 m. st. dowolnym  i 7 miejsce na 50 m. st. motylkowym.
Leon Pańka zdobył brązowy medal na 50 m. st. grzbietowym, był 4-ty na 50 m. st. dowolnym oraz 3 razy był ósmy w wyścigach na 100 m. st. dowolnym, grzbietowym i zmiennym.
Kamil Żuchowski zajął 9 miejsce w finale na 50 m,. st. klasycznym.
W kategorii dziewcząt 13-letnich Oliwia Dziarska zajęła 3 miejsce na i była 7 na 50 m. st. dowolnym.
Wiktoria Górecka zajęła 9 miejsce na 50 m. st. grzbietowym
Wspaniałą formą wykazali się najstarsi pływacy ., Mikołaj Pasternacki i Michał Kulpa, którzy pomimo że rywalizowali o rok ze starszymi zawodnikami, zdobyli miejsca punktowane i poprawili znacznie swoje rekordy życiowe.
Michał Kulpa był 6-ty na 50 m. st. klasycznym i dwa razy był 8-my na 100 m. st. grzbietowym i klasycznym.
Mikołaj Pasternacki zajął 9 miejsce na 50 st. dowolnym, przełamując barierę 1 minuty (59,59( na tym dystansie.
Był to ostatni sprawdzian zawodników UKS „Kurort” przed finałami Mistrzostwami Polski w Olsztynie, w których ciechocińscy pływacy wezmą udział.