Menu
25-08-2015

Złote medale Kamila Droszyńskiego i Jakuba Szymańskiego w Mistrzostwach Świata Kadetów w Piłce Siatkowej

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Kamil Droszyński i Jakub Szymański zostali mistrzami świata w piłce siatkowej w kategorii kadetów.
W mistrzostwach świata kadetów 2015, które rozegrane zostały w Argentynie, Polska w fazie grupowej pokonała kolejno: Bułgarię 3:1, Iran 3:1, Chile 3:0 oraz Tajwan 3:0. W 1/8 finału zwyciężyła Japonię 3:1, w 1/4 finału Chiny 3:0, a w półfinale Iran 3:1. W finale Polska pokonała Argentynę 3:2 (22:25, 25:23, 28:30, 25:18, 15:7). Najlepszym rozgrywającym turnieju został wybrany Kamil Droszyński.
Kamil Droszyński swoją siatkarską przygodę rozpoczynał w SP 1 w Ciechocinku pod okiem Aleksandry Dobrzańskiej, następnie kontynuował ją w Chemiku Bydgoszcz a aktualnie jest uczniem i zawodnikiem SMS w Spale. We wrześniu ubiegłego roku został wicemistrzem Europy w starszej kategorii juniorów, gdzie również został wybrany najlepszym rozgrywającym.
Jakub Szymański pochodzi z Wagańca, a jego siatkarska przygoda jest nierozerwalnie związana z ciechocińską halą sportową, gdzie bardzo często trenował oraz z powodzeniem brał udział w rozgrywkach młodzieżowych i rywalizacji wśród dorosłych. Aktualnie jest również uczniem i zawodnikiem SMS w Spale.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.