Menu
11-03-2015

Pływacy UKS Kurort Ciechocinek w Finałach Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Mikołaj Pasternacki i Michał Kulpa – zawodnicy UKS ,, Kurort” Ciechocinek są pierwszymi wychowankami klubu, którzy wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Zawody odbyły się w dniach 06-08 marca na obiekcie ,,Aquasfery” w Olsztynie. Rywalizowało w nich około 700 czternastolatków, którzy reprezentowali 141 klubów z całego kraju. Podczas trzydniowych zmagań na 25 metrowej pływalni rozegrano wszystkie konkurencje.
Mistrzostwa Polski są najważniejszymi zawodami pływackimi, gdyż uczestniczą w nich wszyscy najlepsi pływacy . Rano przeprowadza się wyścigi eliminacyjne. Najszybszych dwudziestu zawodników w poszczególnych konkurencjach kwalifikuje się do finałów rozgrywanych po południu. Pierwsza dziesiątka (najlepsze czasy uzyskane w eliminacjach) rywalizuje w finale,,A”, a pozostali uczestniczą w finale,,B”. Zawodnicy mogą uważać swoje występy za bardzo udane. Podczas zawodów poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe, oraz zajęli bardzo wysokie lokaty.
Mikołaj Pasternacki dwa razy dostał się do finału ,,B” w wyścigach na 50 metrów metrów stylem dowolnym i grzbietowym i został sklasyfikowany na 18 miejsce w stylu dowolnym i 15 miejscu stylem grzbietowym.
Michał Kulpa udanie przeszedł eliminacje we wszystkich swoich czterech startach. Pierwszego dnia zakwalifikował się do finału,,B” w wyścigu na 200 merów stylem grzbietowym, który wygrał, zajmując ostatecznie zajął 11 miejsce. W kolejnym dniu był 8 w eliminacjach na 50 metrów stylem grzbietowym i dostał się do finału ,,A” w którym był dziesiąty. W ostatnim dniu zawodów Michał przeszedł eliminacje w wyścigach na 100 metrów stylem grzbietowym i zmiennym, startując w finałach "B" został sklasyfikowany na 17 miejscu w stylu zmiennym i 18 miejscu w stylu grzbietowym.
Są to największe sukcesy sportowe tych zawodników. Na początku lipca odbędą się Letnie Mistrzostwa Polski i życzymy im równie udanych startów. Dzięki dobrym wynikom naszych pływaków Ciechocinek coraz częściej kojarzony jest jako miejsce, gdzie nauka pływania dzieci prowadzona jest na bardzo wysokim poziomie.