Menu
19-09-2010

I Ogółnopolski Turniej piłki siatkowej kadetek o Puchar Burmistrza Ciechocinka

WYNIKI            GALERIA TURNIEJU

W dniach 17-19 września w hali sportowej ciechocińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się  I Ogólnopolski Turniej piłki siatkowej kadetek o Puchar Burmistrza Ciechocinka. W bardzo silnie obsadzonym turnieju, który był jednocześnie jednym z elementów przygotowań do zbliżającego się sezonu ligowego, wzięło udział 10 zespołów: Pałac I i II Bydgoszcz, Truso I i II Elbląg, Darfil Tomaszów Mazowiecki, Sokół Mogilno, Trefl Gdynia, Junak Włocławek, Morena Miastko oraz gospodynie – Jedynka Ciechocinek. Są to zespoły, które corocznie walczą o najwyższe laury w młodzieżowej siatkówce. O wyrównanym poziomie wszystkich drużyn świadczy fakt, że wiele spotkań zakończyła się tie-breakiem, a zwycięzca majowego turnieju w Ciechocinku – zespół Morena Miastko zajął dziesiątą lokatę. Bardzo dobrze spisały się siatkarki Jedynki Ciechocinek. Podopieczne Ewy Openchowskiej zajęły 5 miejsce, a gdyby nie pechowa porażka w spotkaniu z Truso II Elbląg (1:2 i 13:15 w trzecim secie) znalazłyby się w strefie medalowej. Po 3-dniowych, zaciętych meczach wyłoniono drużyny, które uczestniczyły w niedzielnych finałach, stanowiących o końcowej klasyfikacji. Przedstawia się ona następująco:

10. Morena Miastko
Oprócz nagród zespołowych przyznano także nagrody indywidualne, które wręczał dopingujący młode siatkarki przez cały turniej, Burmistrz Ciechocinka mgr inż. Leszek Dzierżewicz. Najlepszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Torbusińska (Pałac I), najlepszą atakującą Adrianna Sosnowska (Truso I), rozgrywającą Paulina Wielgoszyńska (Truso II), a libero ciechocinianka Alicja Walczak występująca w drużynie Pałacu I.
Wyróżniono także najlepsze zawodniczki swoich drużyn. Zostały nimi: Pałac 1- Pieczka Zuzanna; Truso 1- Krypska Anna; Truso 2- Banaszek Joanna; Pałac 2 - Pyzdrowska Katarzyna; Jedynka - Blachowska Katarzyna; Trefl Gdynia - Waracka Karolina; Sokół  - Kryskowiak Marta;  Junak  - Mendala Agata; Dargfil - Gogol Aleksandra; Morena - Małgorzata Wysocka.
Turniej, którego pomysłodawcą i organizatorką była trener Ewa Openchowska (Jedynka Ciechocinek) został przeprowadzony przy współpracy ciechocińskiego OSiR-u. Nie byłby on możliwy bez pomocy licznych sponsorów. Turniej wspomogli: Marszałek Województwa kujawsko-pomorskiego, Burmistrz Miasta Ciechocinka, Starosta Aleksandrowski, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechocinku oraz firmy : Dompol Toruń, Galeria Copernicus, Suzuki Toruń, Sanatorium Sanwit, Sanatorium Gracja, Pizzeria u Tomaszka, Emix - Zakład Poligraficzny, Lotto i Firma Komputerowa Mada.