Menu
02-11-2014

Zawodnicy UKS Kurort Ciechocinek na zawodach w Mławie

W dniach 25-26 października 2014 roku na pływalni w Mławie odbyły się zawody pływackie. Ze względu na ilość i poziom rywalizujących w nich zawodników mają one wysoki prestiż. O poziomie rywalizacji może świadczyć fakt, że oprócz najlepszych rezultatów życiowych osiągniętych przez zawodników  pobity został rekord Polski. W zawodach  wzięło udział ponad pięćset pływaków, reprezentujących 32 kluby z Polski i Ukrainy.
Do Mławy pojechała dwunastka reprezentantów UKS Kurort Ciechocinek. Prawie wszyscy z nich przeszli eliminacje i dostali się do wyścigów finałowych w swoich konkurencjach i łącznie  zdobyli  szesnaście medali.
Oliwia Nowak- 5 miejsce w finale wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt dziewięcioletnich.
Oliwia Dziarska -4 miejsce w finale wyścigu na 50 metrów klasycznym i 6  w finale wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt dwunastoletnich.
Jakub Gotowicz- brązowy medal w rywalizacji na 50 metrów stylem klasycznym chłopców dziesięcioletnich.
Filip Matusiak – srebrny medal na 100metrów stylem zmiennym, brązowy medal na 100 metrów stylem klasycznym i  dwa razy zajął czwarte miejsce w finałach na 50 metrów stylem klasycznym i motylkowym chłopców dziesięcioletnich.
Stanisław Milewski- zdobył dwa brązowe medale w wyścigach na 50 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem zmiennym dziesięciolatków.
Leon Pańka- wywalczył dwa srebrne medale w finałach na 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym, dwa brązowe w tych samych konkurencjach na dystansie 100 metrów, oraz zajął 6 miejsce w finale wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym chłopców dziesięcioletnich.
Igor Stroksztein- zdobył dwa srebrne medale na 50 i 100 metrów stylem klasycznym chłopców dziesięcioletnich.
Bartosz Żuchowski- wywalczył srebrny medal w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym i zajął 5 miejsce w finale na 50 metrów w tym samym stylu chłopców jedenastoletnich.
Michał Kulpa- zdobył dwa srebrne medale w rywalizacji na 200 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem zmiennym, oraz zajął 4 miejsce w finale na 50 metrów stylem grzbietowym chłopców trzynastoletnich.
Mikołaj Pasternacki – wywalczył dwa brązowe medale w wyścigach na 50 i 100 metrów stylem dowolnym i był piąty w finale wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym chłopców trzynastoletnich
Biorąc pod uwagę, że to dopiero początek sezonu dla pływaków, osiągane przez nich wyniki pozwalają sądzić, że z każdym kolejnym występem zawodnicy UKS Kurort Ciechocinek powinni je poprawiać.