Menu
29-12-2012

I Otwarty Sylwestrowy Turniej Trójek Siatkarskich

fotogaleria

Ponad 80 zawodników z całego województwa kujawsko-pomorskiego, reprezentujących 26 zespołów, wzięło udział w I Otwartym Sylwestrowym Turnieju Trójek Siatkarskich, który 29 grudnia odbył się w ciechocińskiej Hali Sportowej. Tym razem zespoły rywalizowały w zmienionej formule – każdy mecz odbywał się na czas (po 10 minut), a drużyny zostały dolosowane do 5 grup, w których rywalizowały systemem „każdy z każdym”.  Klasyfikacje grupowe:
Grupa A:
1. Górecki – 10p ; 2. Champions Group – 8p ; 3. Salam Alejkum – 6p ; 4. Znaktom – 4p ; 5. Rakiety Służewo – 4p ; 6. Wirtuozi II B-szcz.
Grupa B:
1. Waleczne Chłopaki C-ek – 8p ; 2. Rolna Team – 6p ; 3. Hesz Sępólno Kr. – 4p ; 4. Pistolety – 2p 5. Mix Team – 0p
Grupa C:
1. Młotki C-ek – 6p ; 2. Dębowa Łąka – 6p ; 3. Czarni – 4p ; 4. ¾ - 4p ; 5. Wirtuozi I B-szcz – 0p
Grupa D:
1. Winiarze C-ek – 8p ; 2. BKS Beka – 6p ; 3. Ratownicy – 4p ; 4. Alfa Team – 2p ; 5. Rożen C-ek – 0p.
Grupa E:
1. Głębokie Zmarszczki – 8p ; 2. Chłopaki z Sąsiedztwa – 4p ; 3. Family B. – 4p ;  4. Nasze Dziewczyny – 4p ; 5. Amelinium – 0p.
Następnie najlepszych 12 drużyn zakwalifikowało się do fazy pucharowej, w której zespoły wygrywające awansowały do dalszej fazy turnieju. Drużyny z 1 miejsc grup A, B, C, i D zostały rozstawione i w fazie 1/8 miały wolny los.
o 1 miejsce:   Górecki-Champions Group 22:16
Wszyscy uczestnicy podkreślali fajny pomysł na organizację takiego turnieju i jego formułę oraz wyjątkowo sprawną organizację. Podczas 5-godzinnych zawodów zostało rozegranych prawie 70 pojedynków , a wszystkie z nich przebiegały zgodnie z wcześniej założonym harmonogramem.
Wiele spotkań, zarówno w fazie grupowej jak i pucharowej, stało na bardzo wysokim poziomie i było niezwykle zaciętych. O poziomie sportowym może świadczyć fakt, że wielu z uczestników turnieju uprawia siatkówkę na poziomie ligowym.
Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary,  medale i dyplomy, których fundatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechocinku. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Jakub Pietrykowski (Górecki), który został nagrodzony pamiątkową statuetką.